Strona 53 z 86

Re: Dochody z Holandii

: 1 maja 2017, o 15:04
autor: TomSoiree
Przepraszam za mój błąd sprawdziłem jeszcze raz umowę i jest to jednak Umowa o pracę na czas określony od 28-11-2016, jak to teraz zliczyć? Przepraszam jeszcze raz

Re: Dochody z Holandii

: 1 maja 2017, o 15:09
autor: wla.gle
Wg mnie - zostaw tak jak jest , rozliczenie i tak będzie na zero...

Re: Dochody z Holandii

: 1 maja 2017, o 17:23
autor: adan
prośba o pomoc w rozliczeniu:
1. rozliczenie indywidualne, bez ulg i odliczeń
2. zlecenia w Polsce: przychód 4392,98, KUP 878,59, zaliczki 631
3 Holandia: loonbelasting (przychód) 2010 E, loonheffing (podatek) 220 E, umowa o pracę 21.11-31.12
4 USA: przychód 6773,03 S, podatek 1119,32 S, umowa o pracę 11.06-15.09

wiem, że trochę późno, ale z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc.

Re: Dochody z Holandii

: 1 maja 2017, o 17:41
autor: snykwa
TomSoiree
Tak na wszelki wypadek i przyjąłem kurs średnioroczny 4,3625
Dieta=30dni*50e*30%=450e
Przychód - dieta=1910-450=1460
Przeliczenie po kursie 1460*4,3625=6369,25 PIT/ZG poz. 9a PIT-36 poz. 43
KUP=2*111,25-222,50
PIT/ZG poz. 9b PIT-36 poz. 44
272*8,4/36,55=62,51
62,51*4,3625=272,70 poz. 10 PIT/ZG i poz. 193 PIT-36

Ulga w PIT/0 poz. 43=277,74 (trzeba wybrać opcję "PRZEZ PROGRAM").
Rozliczenie na 0.

Re: Dochody z Holandii

: 1 maja 2017, o 17:52
autor: snykwa
adan
Program:
http://pit.dobry.pl/programy/pity
PIT-36+ 2 x PIT/ZG + PIT/0
Kwoty krajowe w PIT-36.
USA do PIT/ZG poz. 9 i 10
Holandia do drugiego PIT/ZG poz. 9 i 10
Kwoty z USA i Holandii zsumują się w PIT-36 poz. 43, 44, 45 i 193.
Jak się rozlicza Holandię masz podane wyżej u TomSoiree.
Jeśli USA jest dochód brutto to również możesz odjąć diety i KUP.
W PIT/0 w poz. 43 wybierz "przez program"

Wla.gle jeśli możesz to poprowadź dalej bo muszę wyjść.

Re: Dochody z Holandii

: 1 maja 2017, o 17:54
autor: wla.gle
Wyliczenia:
Holandia - kurs za IV kwartał 2016=4,3765 il. dni pracy=41
USA -kurs za III kwartał = 3,8879 il. dni pracy=96

jeśli się zgadzasz to liczymy dalej....

Re: Dochody z Holandii

: 1 maja 2017, o 18:07
autor: adan
wla.gle pisze:
> Wyliczenia:
> Holandia - kurs za IV kwartał 2016=4,3765 il. dni pracy=41
> USA -kurs za III kwartał = 3,8879 il. dni pracy=96
>
> jeśli się zgadzasz to liczymy dalej....

dzięki za podjęcie tematu:
wg mnie liczba dni w USA to 97, Holandia ok 41
możemy przyjąć kursy średnoroczne: E=4,3625, S=3,9431 ??
wiem że powinny być kursy z poszczególnych wypłat, a każdy inny to i tak uproszczenie

Re: Dochody z Holandii

: 1 maja 2017, o 18:26
autor: wla.gle
Tak - dni pracy w USA 97..

NL
przychód 2010-615/diety/=1395*4,3765=6105,22zł do poz. 9a ZG dla NL
kup=222,50 poz 9b ZG
doch. =6105,22-222,50=5882,72 poz 9

podatek 220*8,40/36,55=50,56*4,3765=221,28 zł do poz. 10 ZG

USA

przychód 6673,03-1716,90/dieta/=5056,13*3,8879=19657,73 zł do poz. 9a ZG USA
kup=333,75 do poz.9b ZG USA
dochód 19657,73-333,75=19323,98 poz. 9 ZG USA

podatek 1119,32*3,8879=4351,80 $

proszę sprawdź moje wyliczenia....

wypełnienie PIT jak podał snykwa.

Re: Dochody z Holandii

: 1 maja 2017, o 18:39
autor: adan
dzięki wla.gle
czy dla USA mogę przyjąć KUP * 4? czy tylko *3?
jak wpisałem *4 to mi wyszło 67 do zwrotu - możesz potwierdzić czy tak powinno być.

Re: Dochody z Holandii

: 1 maja 2017, o 18:48
autor: wla.gle
..czy dla USA mogę przyjąć KUP * 4? - tak, moja pomyłka....